Podejmij kroki, które unieszkodliwią meningokoki

Choć prawie jedna trzecia ludności jest nosicielem choroby meningokokowej to nic im się nie dzieje. Jednakże pozostałe osoby są narażone na zachorowanie. A zakażenie meningokokami prowadzi do zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych, a także do sepsy, która jak wiadomo często kończy się nawet śmiercią.

Szczególnie niebezpieczne są te bakterie dla dzieci w wieku od zera do czterech lat. Pozbawiony odporności dziecięcy organizm może sobie z tymi bakteriami nie poradzić. Trzeba więc zrobić wszystko, aby chorobę meningokokową zatrzymać i nie dopuścić do tego, aby nasze dziecko na nią zachorowało. Najlepiej to zrobić szczepiąc dziecko przeciwko meningokokom.

Szczepionkę taką można podać maluchowi już kiedy skończy on dwa miesiące. Warto rozważyć także to, aby zaszczepić się samemu. To działanie profilaktyczne, które i nas może uchronić przed niebezpieczną chorobą, jaką jest sepsa. Dzieci i dorośli oczywiście powinni otrzymać różne dawki szczepionki na meningokoki. Warto więcej na ten temat się dowiedzieć.