Szczepionki – tak czy nie?

Szczepionki – tak czy nie? Wyprzedź meningokoki - serwis dedykowany chorobie meningokokowej hepatitis C czyli żółtaczka hcv powoduje krwawienie z przełyku

Bardzo kontrowersyjnym tematem ostatnimi czasy są szczepionki. Kiedyś było to oczywiste, że szczepiło się dzieci na różne choroby, a dziś już takie nie jest. Na forach internetowych, różnego rodzaju profilach i stronach matki i ojcowie toczą niekończące się dyskusje na temat tego, czy szczepionki to dobry pomysł czy też wręcz przeciwnie.

Są rodzice, którzy chcą szczepić swoje dzieci. Uważają, że szczepionki pomagają zwalczać odporność i wytwarzają przeciwciała potrzebne do tego, aby zwalczyć daną chorobę, gdy zaatakuje dziecko. W końcu z takim właśnie przeznaczeniem szczepionki wynaleziono.

Jednakże jest część rodziców, która z różnych przyczyn sprzeciwia się temu i nie zabiera swoich dzieci na wyznaczone terminy szczepień gdyż nie uważają oni szczepionek za nic dobrego. Przeciwnicy szczepionek uważają, że to lobby firm farmaceutycznych, a niektóre szczepionki są zupełnie niepotrzebne. Do tego takie szczepionki, podawane zresztą w stężeniu, bowiem szczepi się dzieci na kilka chorób naraz, są wyczerpujące dla małego dziecka i są dla jego organizmu obciążeniem.

Jak wynika z powyższego szczepionki to bardzo kontrowersyjny temat i z pewnością będzie wywoływał on jeszcze wiele emocji. My, jako dzieci, przyjmowaliśmy szczepionki i raczej dobrze na tym wyszliśmy, choć oczywiście nie było to zbyt przyjemne.